Sylwester w Australii – jak wygląda?

Sylwester w Australii – jak wygląda?

Sylwester w Australii jest obchodzony bardzo hucznie. Podobnie jak w wielu ikonicznych miejscach Świata, Australijczycy wpadają w otchłań zabawy sylwestrowej. W Sydney imprezowicze zbierają się już od samego rana 31. grudnia, żeby znaleźć dobry punkt widokowy i zobaczyć pokaz fajerwerków. To jedno z najpiękniejszych widowisk sylwestrowych na Świecie.

Imprezy w Sydney, Melbourne, Brisbane, Perth i Darwin cieszą się ogromną popularnością. Sylwester na ulicach tych miast jest bardzo efektowny z powodu wielkich uroczystości i pokazów fajerwerków.

Sydney jest gospodarzem jednego z najbardziej fascynujących obchodów Nowego Roku. Wraz z jego nadejściem słynny most Sydney Harbour Bridge w tle z Opera House jest oświetlony ponad 80-cioma tysiącami fajerwerków. Tworzy niezwykłe i niezapomniane wrażenia dla widzów. Pokaz jest ekstrawagancki do tego stopnia, że ​​można go oglądać w dowolnym miejscu w promieniu 16 km od centrum Sydney. Zatoka w Sydney jest miejscem charakterystycznym i wyjątkowym. Jest symbolem zabawy sylwestrowej w Australii.

sylwester w australii

Szczęśliwcy oraz Ci z głębokim portfele (jedno nie wyklucza drugiego), mogą zarezerwować miejsce w jednym z lokali w centrum Sydney. Jest tu wiele hotelowych restauracji i barów, które oferują wspaniałe widoki na port i fajerwerki. Inne hotele otwierają swoje dachy dla gości, zwykle w połączeniu z kolacją i Szampanem.

sylwester w australii
Widok z restauracji Quay w Sydney

 

sylwester w australii
Imprezowicze zbierają się już od samego rana

Nie tylko Sydney

Jednak nie tylko w Sydney jest hucznie. Duże australijskie miasta również organizują specjalne imprezy sylwestrowe, w tym parady i koncerty.

Karnawałowa atmosfera w Melbourne

Melbourne jest kolejnym ważnym ośrodkiem świętowania Nowego Roku w Australii.  Impreza w tym mieście pozostaje w pamięci do końca życia. Najwyższej jakości restauracje, bary i dyskoteki oferują najlepsze imprezy i kolacje w Australii. Panorama Melbourne eksploduje kolorem z wielu wieżowców w mieście. Tłumy zbierają się wzdłuż rzeki Yarra, żeby obserwować to widowisko.

sylewster w australii
Ulice Melbourne

Spektakularne Brisbane

W stolicy Queensland tysiące małych światełek przymocowanych do Story Bridge w Brisbane jest centralnym punktem uroczystości sylwestrowych. Za to na Złotym Wybrzeżu, nieco ponad godzinę na południe od Brisbane, fajerwerki wystrzeliwują z zakotwiczonej na morzu barki.

sylwester w australii
Brisbane

 

 

sylwester w australii
BBQ w Nowy Rok
sylwester w australii
Champagne i truskawkowe makaroons


Wielu Australijczyków świętuje sylwestra podczas rejsów statkiem, w miejskich parkach i na plażach. Inni urządzają specjalne przyjęcia lub grille w swoich domach. Wydaje mi się, że nie ma typowego sylwestrowego dania w Australii. Pierwszy dzień nowego roku to czas grillowania, na którym mogą znaleźć się steki, grillowane kiełbaski i jagnięcina. Sylwestra celebruje się tzw. bubbles, czyli wszystkim co musujące. Od przepysznych australijskich win musujących na Szampanie kończąc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*