Jak wyjechać do Australii – wizy.

Jak wyjechać do Australii – wizy.

Częstym pytaniem, zadawanym przez moich znajomych jest pytanie jak wyjechać do Australii? Nie jest to, aż tak trudne, jak może się wydawać.

Wymaga po szczypcie motywacji, determinacji, chęci i samozaparcia. Potrzebne są też pewne nakłady finansowe. Jak wyjechać do Australii? Przedstawiam kilka podstawowych, najbardziej popularnych wiz.

jak wyjechać do australii

Wiza turystyczna

Tymczasowa. Otrzymywana bez zbędnych formalności.

do 3 miesięcy

Koszt:   0zł

Wiele osób, przyjeżdża na tej wizie, aby „rozeznać się w temacie”. Nie wiesz czy chcesz wyjechać do Australii na stałe?  Przyjedź turystycznie i sprawdź. Możesz w tym czasie dowiedzieć się czy Twój zawód jest pożądany, pozbierać kontakty, namiary na firmy oraz spotkać się z potencjalnymi pracodawcami…. a przede wszystkim popływać w oceanie, podziwiać roślinność i zachwycać się kangurami :)… no i puścić focie z koalą na fejsa!

jak wyjechać do australii

Wiza studencka

Tymczasowa, nie ważne ile masz lat wystarczy podjąć naukę!

Koszt:   550 AUD

+ ubezpieczenie + badania lekarskie (ok 400zł) + koszt samej szkoły + kasa na start zanim zaczniesz zarabiać.

Szkoły kosztują różnie, najlepiej skorzystać z oferty agencji organizujących wyjazdy (np. Bridge Agency). Kompleksowo przedstawią Wam wszystkie koszty. Za pierwszy term nauki (3 miesiące) trzeba zapłacić z góry i posiadać gotówkę na pierwsze miesiące życia. Pracować można 20 godzin tygodniowo. Wyjazd na tej wizie jest kosztowną inwestycją. Jednak jest najprostszą drogą, żeby szybko wyjechać do Australii.

jak wyjechac do australii

Wiza Work and Holiday

Tymczasowa. Wiza, na której wyjechałem. 

na 12 miesięcy

Koszt: 440 AUD

+ ubezpieczenie na rok. Nie trzeba robić badań lekarskich.

Możesz pracować ile chcesz! To bardzo ważne!

Zabezpieczenie finansowe: musisz posiadać na koncie równowartość 5000 AUD.  Work and Holiday jest w miarę nową wizą dla Polaków. Moim zdaniem najciekawszą. Jest kilka istotnych ograniczeń: tylko dla pierwszych 500 osób, wiek do 31 roku życia, egzamin z języka angielskiego IELTS na 4.5, ukończone pierwsze dwa lata studiów. Tutaj masz dokładne informacje. Jeżeli mieścisz się w tych kategoriach to nie zastanawiaj się tylko aplikuj! Skorzystaj z agencji. Każda, nawet najmniejsza pomyłka dyskwalifikuje Cię. Zapłacisz za pomoc relatywnie nie dużo. Poprowadzą Cię przez cały proces. Złożą za Ciebie dokumenty.

www.jakwyjechacdoaustralii.pl

Zapraszam do przeczytania poradnika. Dowiesz się jak krok po kroku wyjechać na work and holiday do Australii, zdobyć szybko pracę, zarabiać i „ogarnąć” formalności.

jak wyjechać do australii

Wizy stałego pobytu

Jest ich wiele rodzajów. Wyższa szkoła jazdy. Wizy skilled, sponsorship, biznesowe. Te dzielą się na wiele innych i różnią się detalami. Niektóre można otrzymać, gdy ma się odpowiednie wykształcenie oraz doświadczenie zawodowe, wiek, znajomość języka angielskiego. Inne, gdy pracodawca chce nas „zasponsorować”, czyli zatrudnić nas. Jeszcze inne jak chcemy prowadzić biznes w Australii i mamy odpowiednią kwotę pieniędzy i pomysł na inwestycje. Jest ich od groma albo trochę więcej. Tutaj obowiązkowo z pomocą musi przyjść agencja migracyjna. To jest wielki proces, wymagający wiedzy i umiejętności. Warto korzystać ze specjalistów. To oni ocenią Waszą zdolność wyjazdową i spośród tysiąca wiz wybiorą najlepszą.

 

jak wyjechać do australii

Jak wyjechać do Australii? Jest wiele dróg i każdy musi znaleźć tę najlepszą dla siebie. Trzeba brać pod uwagę swoje możliwości i to czy wyjeżdżamy sami czy z rodziną. Jeżeli myślisz o tym intensywnie już od dłuższego czasu, a coś Cię powstrzymuje…to przestań myśleć i zacznij działać!

Co Cię powstrzymuje, żeby spełniać swe marzenia?! 

Pamiętaj!   „dla chcącego nic trudnego.”

www.jakwyjechacdoaustralii.pl – pobierz poradnik krok po kroku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*